תדריך לבעלים

1) אין לכעוס הכלב אם הוא עושה צרכים בבית וזאת מכיוון שהכלב לא מקשר בין הכעס שלכם לבין עשיית הצרכים ואם אתם כועסים עליו אתם הופכים אותו לכלב פחדן, חשדן וחסר בטחון עם נטייה לתוקפנות. מעבר לזה, הוא יתרגל לא לעשות צרכים לידכם, מתוך ההבנה שלידכם – אין לעשות צרכים.

2) חובה שלכלב יהיה מקום משלו ,שמיכה או מיטה מיוחדת לכלבים מכיוון שכמו שבטבע לכלב יש את המאורה שלו שבה הוא מרגיש הכי נינוח ובטוח בעולם, כך גם בבית חייב שיהיה לו מקום בטוח משלו.

3) אסור לכלב לישון במיטה של הילדים, הורים , ספות וכו'. מכיוון שכלב תמיד בודק את מקומו בלהקה (משפחה) הוא עלול לתבוע בעלות על המיטה\ספה ובמצב כזה כל בן משפחה שינסה לעלות על המיטה\ספה יכול לקבל תגובה לא נעימה מהכלב ובסוף גם נשיכה. אין בעיה עם העובדה שהכלב ישן על המיטה – אלא רק בהזמנה מבעליו, ולא על דעתו שלו.

4) אין להרביץ לכלב בשום מקרה! אם תעשו כך אתם תיצרו כלב פחדן וחשדן בעל נטייה ברורה לתוקפנות,שלעולם לא יסמוך על אף בן אדם.

5) אין לתת לכלב לקפוץ עליך מכיוון שבניגוד למה שחושבים כשכלב קופץ עליך הוא לא עושה זאת משמחה הוא פשוט אומר לך "אני מעליך בהיררכיית הלהקה " וזה לא מצב בריא.
על הכלב לדעת את מקומו בהיררכיית הלהקה (משפחה), שהוא המיקום הנמוך ביותר.

6) חשוב שהכלב יצא לפחות לשעת טיול אחת ביום, על מנת שיוכל לפרוק את האנרגיות שלו.
כך לא יהפוך לכלב המפנה אנרגיות לפעילות שלילית כגון הרס הבית, תוקפנות וכדומה.

7) יש להעניק לכלב חיבה, וכמה שיותר, אך בזמן שהוא שלו ורגוע ולא כשהוא מרוגש או מפוחד. גילויי חיבה בזמנים כאלה, רק יחזקו אצלו את תחושותיו ויהפכו אותו לכלב לא מאוזן.